Jak zamontować filtr do wody?
22 października, 2020
Jaka jest wydajność filtra Dafi
Jaka jest wydajność filtra Dafi?
22 października, 2020
Pokaż wszystkie

Do czego służy butelka filtrująca?

Do czego służy butelka filtrująca

Butelki filtrujące coraz częściej można dostrzec w naszych tornistrach, torbach na trening czy torebkach, z którymi chodzimy do pracy. To ogromnie cieszy, bo świadczy o tym, że nasza świadomość wzrasta- świadomość tego, iż woda wodociągowa jest zdatna do picia, ale warto ją trochę przefiltrować, świadomość tego, że środowisko naturalne to dar, o który trzeba dbać i świadomość oszczędzania. Dlaczego więc warto wybrać butelkę filtrującą (np. od Dafi), jak ona działa i co usunie z wody?

Jak działa butelka filtrująca Dafi?

Pijesz i filtrujesz- tak w największym skrócie można opisać działanie butelki filtrującej. Butelka taka wyposażona jest w filtr węglowy, który przefiltrowuje wodę w momencie, gdy ta dosłownie wpływa nam do ust. Filtr usuwa z wody drobne zanieczyszczenia mechaniczne i osad, a także zmiękcza ją i redukuje zawartość chloru. Pamiętać jednak należy, iż butelka filtrująca nie nadaje się do filtrowania wody skażonej czy wody z własnego ujęcia, prosto ze studni. Butelki filtrujące dedykowane są do przefiltrowania wody, które jest już zdatna do picia, np. wody kranowej lub wody oligoceńskiej. Mimo, iż węgiel aktywny ma bardzo wysokie właściwości absorpcyjne, to jednak nie należy butelką uzdatniać wody- zwłaszcza tej z niepewnego źródła. Węgiel pozwala usunąć z wody kranowej wszelkie związki chloru i jego pochodnych, związki organiczne (np. THM – trihalometany, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne), pestycydy, metale toksyczne i cząstki stałe. Im wolniejszy przepływ wody tym bardziej skuteczne działanie filtra.

Zalety butelek filtrujących

Osoby, które zdecydowały się na używanie butelek filtrujących z pewnością nie wrócą już do wody butelkowanej. Używanie butelki z filtrem to chyba jeden z łatwiejszych sposobów na wyrobienie w sobie nawyku picia odpowiedniej ilości wody dziennie- często o tym zapominamy, a mając butelkę filtrującą wystarczy nalać do niej wody kranowej i możemy pić do woli nawet 2-3 litry wody dziennie, co jest zalecane. Picie przefiltrowanej wody to masa oszczędności, raz w miesiącu wystarczy jedynie kupić nowy filtr za kilkanaście złotych, sama zaś butelka wielokrotnego użytku kosztuje około 25-30 złotych. Zakup i butelki i filtrów zwraca się jeszcze w pierwszym miesiącu użytkowania. Używanie butelki z filtrem zamiast kupować wodę w butelkach to także ogromny ukłon w stronę planety i dbania o nią- wyobraźmy sobie, że miesięcznie nie kupimy dzięki temu nawet 30-50 butelek plastikowych! Butelkę z filtrem można odpowiednio spersonalizować według swoich potrzeb- na rynku znajdziemy wiele modeli, pojemności, a nawet kolorystyki, każdy może wybrać taką butelkę, jaka idealnie odpowiada jego potrzebom i gustowi. Wodę przefiltrowaną na pewno będziemy pić chętniej, gdyż ma ona dużo wyższe walory organoleptyczne- lepszy jest jej smak i zapach, niż wody kranowej. Jest zmiękczona i niemal do zera pozbawiona chloru.

Filtry w butelkach Dafi mają wydajność nawet 150 litrów, co pozwala użytkować jeden filtr przez około 4 tygodnie. Ostateczna wydajność filtrów zależy od jakości nalewanej wody.