Do czego służy butelka filtrująca
Do czego służy butelka filtrująca?
22 października, 2020
Pokaż wszystkie

Jaka jest wydajność filtra Dafi?

Jaka jest wydajność filtra Dafi

Marka Dafi to najlepiej znana polska marka, która ma w swojej ofercie wiele rozwiązań dotyczących filtracji wody do użytku domowego. Dafi słynie głównie z dzbanków filtrujących oraz butelek z filtrem, ale w ofercie producenta są także zaawansowane technologie filtrujące do uzdatniania wody pitnej dla całego gospodarstwa domowego. Jaka jest wydajność filtrów stosowanych w poszczególnych produktach tej marki?

Butelki filtrujące

Butelki filtrujące stały się jednymi z ulubionych akcesoriów Polaków i znajdują dziś swoje miejsce w tornistrach, torbach na siłownię, są też chętnie zabierane do pracy. Butelka jest bardzo korzystnym rozwiązaniem ze względu na to, iż jest to produkt wielorazowego użytku, dzięki któremu wyeliminujemy kupowanie wody w plastiku- to wpływa także realnie na stan portfela generując całkiem spore oszczędności w skali miesiąca. Wydajność takiej butelki (a raczej filtra), to aż 150 litrów przefiltrowanej wody, co odpowiada około 100 sztukom wody butelkowanej 1,5 litra. 100 sztuk wody w butelkach to koszt około 130 złotych- przyjmijmy, że kupujemy wodę za 1,3 zł. To spora ulga dla środowiska naturalnego- oczywiście najlepiej, by taką postawę wyrażała duża część naszej populacji na świecie, a to rychło sprawiłoby ograniczenie produkcji jednorazowych butelek i problem z ich składowaniem.

Dzbanek filtrujący

Wydajność filtrów w dzbankach filtrujących Dafi szacuje się na tym samym poziomie co w przypadku butelek z filtrem tego producenta. Filtr z wkładem z węgla aktywnego oraz z żywicą jonowymienną posiada 4 tygodniową żywotność i w tym czasie jest w stanie przefiltrować skutecznie około 150 litrów wody kranowej. Na ile to filtrowanie będzie skuteczne zależy od jakości wody, która płynie w naszych kranach.

Wydajne filtry Dafi montowane pod zlewami

Dafi poza dzbankami i butelkami z filtrem oferuje także zestawy filtrów, które filtrują całą wodę do użytku domowego- a więc i tą do picia, ale też tą do mycia się, etc. Są to filtry mechaniczne, polipropylenowe, azotanowe, węglowe czy filtry zmiękczające wodę. Montuje je się ciągiem zaczynając od filtra mechanicznego, który jest w stanie odfiltrować z wody największe zanieczyszczenia, by reszta filtrów zajęła się tymi mniejszymi, nieraz niewidocznymi dla ludzkiego oka. Dzięki takiemu zestawowi filtrów jesteśmy w stanie usunąć z wody wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne (osady, piasek, żwirki), chlor, pestycydy, związki organiczne, metale ciężkie, żelazo, bakterie i wirusy, nitraty (azotany i azotyny), kamień. Dodatkowo dzięki filtracji jesteśmy w stanie skutecznie polepszyć smak i zapach wody, zmineralizować ją oraz zjonizować, a także podnieść jej pH do poziomu wody alkaicznej. Najczęściej na rynku dostać możemy filtry o dwóch wydajnościach, czyli 280 litrów przefiltrowanej wody na dzień lub 378 litrów przefiltrowanej wody dziennie. Jeśli zależy nam jedynie na filtracji wody, którą przeznaczymy do picia, mycia naczyń czy gotowania, wystarczy nam ta mniejsza wydajność. Większa wydajność będzie wskazana, jeśli w przefiltrowanej wodzie chcemy się dodatkowo kąpać i używać jej do innych czynności codziennych- jak np. pranie.